Pościel lniana

Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak ważny dla naszego organizmu jest zdrowy i spokojny sen, gdyż przesypiamy średnio 8 godzin w ciągu doby, czyli 1/3 doby. Bez wątpienia dla stworzenia właściwego klimatu snu bardzo duże znaczenie ma dobranie odpowiedniej pościeli, a szczególnie tkaniny z jakiej wykonane są poszewki na poduszki i kołdry, gdyż mają one bezpośredni kontakt ze skórą.


Proponuję poszewki na poduszki i kołdry oraz prześcieradła wykonane z tkaniny w 100% lnianej ze względu na unikalne właściwości i zalety lnu, gdyż ze wszystkich włókien roślinnych to właśnie len posiada najwięcej dobroczynnych dla zdrowia i higieny, a tym samym dla człowieka właściwości.

Len jest przede wszystkim antybakteryjny, antygrzybiczny, antyalergiczny, antystatyczny, dzięki czemu tkanina lniana jest odpowiednia dla najbardziej wrażliwej skóry. Tkanina lniana jest również przewiewna, więc pozwala skórze oddychać, dzięki czemu zapobiega poceniu się. Dzięki unikalnym właściwościom termoregulacyjnym lnu, tkanina lniana nie przegrzewa organizmu, latem delikatnie chłodzi, zimą natomiast, daje przyjemne uczucie otulenia ciepłem, gdyż zatrzymuje ciepło i tym samym pozwala utrzymać właściwą temperaturę ciała.


Poszewki na poduszki i kołdry oraz prześcieradła z kolekcji Linea Letto wykonane są z tkaniny w 100% lnianej.

Tkanina posiada certyfikat OEKO-TEX Standard 100, została zbadana pod kątem 100 najbardziej niebezpiecznych substancji zagrażających zdrowiu i uzyskała pozytywne wyniki, co oznacza, że jest wolna od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka.

Jest to tkanina typu stonewashed, która przeszła proces zmiękczania/prania, dzięki czemu jest miękka i bardzo przyjemna w dotyku, a zatem bardzo delikatna w kontakcie ze skórą.


Obdarowanie prezentem wykonanym z naturalnych surowców z pewnością będzie dla Pary Młodej wyrazem troski o ich zdrowie.

Tkanina lniana po każdym praniu zyskuje szlachetny wygląd. Podczas użytkowania nie rozciąga się i nie mechaci, dzięki czemu nawet po kilku praniach i kilku latach użytkowania wyroby lniane wyglądają jak nowe, więc Państwo Młodzi przez długi czas będą wspominać ten szczególny dla nich dzień i osobę, która obdarowała ich tym wyjątkowym prezentem.


Zapraszam serdecznie do zakupów.


Kolekcja w trakcie przygotowania.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz