Przechowywanie pieczywa


Tkanina lniana posiada niesamowitą zdolność do regulacji poziomu wilgoci, dzięki czemu doskonale zabezpiecza przed pleśnieniem i jednocześnie przed szybkim wysychaniem pieczywa.

Ta wyjątkowa zaleta tkaniny lnianej była już znana i doceniana przez wcześniejsze pokolenia, gdyż właśnie tkaniną lnianą owijano upieczone w piecu bochenki chleba, które dzięki temu zachowywały dłużej świeżość, nie pleśniały i były zdatne do spożycia przez kilka następnych dni.

Na szczęście w dzisiejszych czasach powoli wraca świadomość zdrowego stylu życia i korzystanie z dóbr, które daje nam natura, staje się coraz bardziej popularne. Ta nadzieja powrotu społeczeństwa do zdrowego stylu życia, zainspirowała mnie do zaprojektowania i wykonania lnianych dekoracji kuchennych przeznaczonych do przechowywania pieczywa.


Obdarowanie prezentem wykonanym z naturalnych surowców z pewnością będzie dla Pary Młodej wyrazem troski o ich zdrowie.
Państwo
Młodzi przez długi czas będą wspominać ten szczególny dla nich dzień i osobę, która obdarowała ich tym wyjątkowym upominkiem.


Tradycyjny lniany worek może służyć nie tylko do przechowywania, ale również do przenoszenia pieczywa np. gdy wybieramy się na piknik lub działkę. Można go również wykorzystać udając się do sklepu lub piekarni po zakup pieczywa.


Doskonałą alternatywą dla worka lnianego jest
chlebak lniano-drewniany mojego autorskiego pomysłu, do którego zaprojektowałam drewnianą aplikację przedstawiającą bochenek chleba i bułki. Wykonany przeze mnie projekt worka jest tak przemyślany, aby ułatwić użytkowanie. Worek nie jest na stałe przymocowany do drewnianej podstawy, lecz przypinany za pomocą szelek z drewnianymi guzikami, dzięki czemu ładnie przylega do podstawy i umożliwia wygodne wyjmowanie pieczywa, a w miarę potrzeby można go zdjąć i wyprać. Drewniana podstawa umożliwia układanie pieczywa na kilku poziomach, więc chlebak mimo swojej dużej pojemności, nie zajmuje wiele miejsca na blacie kuchennym, gdyż podstawa drewniana ma wymiary tylko 32,5 cm x 22 cm. Chlebak lniano-drewniany ma wiele zalet, począwszy od wygody i higieny użytkowania, po wyjątkową pojemność przy zachowaniu niewielkich gabarytów.


Chlebak doskonale komponuje się w parze z tacką lniano-drewnianą
do serwowania pieczywa, która z pewnością będzie nietuzinkową dekoracją stołu podczas posiłku.


Zapraszam serdecznie do zakupu dekoracji kuchennych.Są 2 produkty.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry